Plan Relax,  Strona Główna

Weekend w spa – urlop na wsi

Urlop na wsi to czas na odprężenie, poświęcenie kilku dni na własną regeneracje ciała i umysłu. Może nam dostarczyć wielu pozytywnych impulsów.
Urlop na wsi

Weekend w spa – urlop na wsi czy warto? Czy weekend w spa i wakacje na wsi mogą być synonimem ? Czy na wsi dostaniemy tak samo dobrą usługę jak w kurortach turystycznych? Czy krótki 2-3 dniowy wypad może zregenerować nasze ciało? Na te wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć z roli praktyka. Sam pracuje w wellness i spa. Jestem fizjoterapeutą i masażystą, zwiedziłem kilka miejsc w Europie i razem z żoną szukamy koncepcji dla siebie.

Czy weekend na wsi może być połączony z pobytem spa?

Naturalnie, że tak. Myślę nawet, że niektóre gospodarstwa, domy na wynajem czy apartamenty oferują wyższy standard usług. Ośrodki te są na tyle małe że muszą troszczyć się o jakość pobytu. Jest to konieczne by zdobyć stałego gościa i zatrzymać go przy sobie na dłuższy okres. Dodatkowo gospodarze wysilają się jeszcze bardziej, budują sauny, bale kąpielowe, oferują usługi masażu czy zabiegów kosmetycznych.

My sami z żoną chcielibyśmy otworzyć niewielki domek dla turystów. Spragnionych wypoczynku krótkiego, ale na tyle intensywnego aby zregenerować umysł i ciało. Od lat zajmujemy się tematyką masażu i innych zabiegów. Dlatego chcielibyśmy oferować wypoczynek na wsi wraz z masażem i zabiegami spa, połączony z oczyszczeniem ciała w saunie czy też kąpielach w balii drewnianej.

Gdzie spędzić urlop na wsi

Czy na wsi dostaniemy tak samą dobrą usługę hotelową jak w innych kurortach turystycznych?

Obserwując nasz rodzimy rynek, możemy już śmiało powiedzieć, że jakość dostarczana przez ludzi tworzących takie obiekty na wsiach są niejednokrotnie o wiele lepsza. Żywność jest przede wszystkim świeża. Nieraz mogłem doświadczyć w hotelach wysokiej klasy, że artykuły spożywcze były przeterminowane, kilkakrotnie odgrzewane czy serwowane po prostu zepsute. Wiem, teraz każdy może powiedzieć, że to na pewno nie były hotele o najwyższym standarcie i, że doświadczona osoba rozpozna tego typu zagrywki. Niestety widziałem wielokrotnie wyjadaczy którzy byli później wyśmiewani. Z takich miejsc szybko odchodziliśmy, bo wiedzieliśmy, że na dłuższą metę nie ma przyszłości w tych obiektach.

Skupmy się na tym, że chyba jednak sam mając wybór, kierowałbym się ku małym obiektom, prowadzonym rodzinnie.

Zalety urlopu na wsi

Czy pobyt spa 2, 3, 4 dni mogą nam pomóc zregenerować siły i umysł?

Wielokrotnie doświadczałem, w dniu przyjazdu goście rezerwowali masaż. Kiedy wykonywałem zabieg ( mocny i głęboki masaż), ci ludzie po prostu zasypiali, wystarczyła chwila spokoju. Po masażu ( zabiegu ) klienci są uśmiechnięci i uwielbiają to uczucie gdy nie wiedzą co się dzieje wkoło. Przypominacie sobie swoją najlepszą drzemkę, po której wstajecie naładowani albo może nie doświadczyliście czegoś takiego?

Gdy uda wam się trafić do miejsca, które oferuje komfortowe pokoje z wygodnymi łóżkami (podstawa) z wyborem poduszek do spania. Zasypiacie jak dziecko. Budzicie się na drugi dzień i nie wiecie kiedy noc przeminęła – to odpowiedź na powyższe pytanie brzmi. Tak opłaca się pojechać na krótki urlop na wsi.

Ile masaży trzeba wziąć aby poczuć ulgę?

Myślę, że to pytanie jest ciężkie. Jeżeli ktoś przyjeżdża do spa to warto zarezerwować jeden lub dwa terminy. Jeżeli te masaże nie będą nam odpowiadały warto zrezygnować z usług. Doświadczony terapeuta powinien zapytać jakiego efektu oczekujemy i wyjaśnić jakie mogą być następstwa takiego masażu czy zabiegu. Ja osobiście uważam że 2-4 zabiegi naprawdę świetnie urozmaicają pobyt. Do tego jeżeli jest to wysokiej klasy usługa to nasze doświadczenie będzie miłe i z chęcią będziemy powracali do tego miejsca. Wiedzą o czym mówię fani masażu, ponieważ o dobry zabieg jest ciężko, lecz ja zawsze zachęcam aby przetestować nasze umiejętności 🙂 .

Czyste powietrze gdzie spędzić urlop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *