Urlop regeneracyjny
Ciekawe miejsca turystyczne i obiekty,  Strona Główna

Urlop regeneracyjny – przepis na relaks i odpoczynek

Urlop regeneracyjny – przepis na relaks i odpoczynek. Czy istnieje przepis na te cudowne formułki?

Taras inspiracje
Taras i leżak
fot. www.lanserhof.com

Żyjąc w dzisiejszych czasach: szybkich, wymagających, stresujących, każdy szuka chwili wytchnienia. Gdzie znaleźć spokój i odpoczynek, połączony z ruchem, regeneracją? To pytanie nurtuje wielu z was.

Przeglądając oferty hoteli spotkałem się z bardzo fajną filozofią jaką wprowadził w roku 1974 F.X. Mayr w Tyrolu i stworzył koncepcję Lanserhof, która zachęca do urlopu regeneracyjnego.

Urlop na wsi
Urlop na łonie natury
fot. www.lanserhof.com

Polega ona na prewencji i regeneracji pod kontrolą lekarzy za sprawą ruchu, diety, zabiegów i medytacji.

Austriacki lekarz medycyny naturalnej F. X. Mayer wprowadził koncepcje wczesnej diagnostyki chorób cywilizacyjnych. Aby zapobiegać rozwojowi innych poważnych chorób. To jest podstawa na której bazuje koncepcja Lanserhof. Filozofia hotelów marki Lanserhof zakłada na początku pobytu odpoczynek i odprężenie, a następnie oczyszczenie organizmu.

Kolejnym z 6 kroków jest trening pozytywnych nawyków ( zdrowych tzn. żywienie, nawyk ćwiczenia, relaksacji, prawidłowej postawy ciała itp.), diagnoza jakich minerałów brakuje, sport ( ruch) i umysł to kolejne procedury.

Inny urlop
Sposób na spędzenie urlopu
fot. www.lanserhof.com

Wypalenie zawodowe (  Bornout ), zmęczenie, bóle pleców, problem ze snem. Czy można choć odrobinę zniwelować te objawy. Wyżej wymieniony program sprawia wrażenie, jakby mógł pomóc. Może jeden z polskich hoteli odważy się na wprowadzanie takiej filozofii, a może już taki istnieje ( jeżeli tak dajcie znać w komentarzu).

Inspiracje drewno w salonie
Drewno w domu
fot. www.lanserhof.com

Co ja bym jeszcze do takich programów i urlopu regeneracyjnego dołączył?

Apiterapia:

leczenie przy pomocy produktów pszczelich, i tu fajną formą jest inhalacja w domku dla pszczół.

O terapii przy użyciu produktów pszczelich wypowiada się  prof. Ryszard Czarnecki –  Apiterapia:

Jeżeli chodzi o inhalacje w domku ulowym ( powietrzem z ula ), wzmacnia naszą odporność, a także przyczynia się do profilaktyki w przypadku kataru siennego. W całym domku roztacza się mikroklimat jaki panuje w ulu pszczelim, a przecież pszczoły zbierają pyłek z różnych kwiatów ziół, drzew, traw. W ulu podobno jest tak sterylnie „jak na sali operacyjnej”.

Sesji takiej warto się poddać ok 30 min w serii minimum 10 dni. Bardzo fajny artykuł znajdziecie pod linkiem : Powietrze z ula – Leczy? 

Ja osobiście razem z żoną zajadamy się miodem i pyłkiem pszczelim. Najbardziej żona odczuwa skutki takiej kuracji, jest bardziej odporna i organizm jest bardziej wytrzymały ( np. zniknął problem z aftami )

Myślę, że apiterapia to doskonała alternatywa dla współczesnej medycyny i dodatek dla urlopu, a prewencja i wzmocnienie organizmu idzie z tym w parze.

Problemy ze snem
Wygodne łóżko – urlop
fot. www.lanserhof.com
Refleksoterapia:

Następną dobrą terapią wspomagającą taki pobyt leczniczo prewencyjny jest:

Refleksoterapia (refleksologia stóp) – jest to forma masażu leczniczego, którego zadaniem jest wpływ na ciało i organy poprzez refleksy jakie znajdują się na stopach. Jest to zarazem połączenie leczenia jak i przyjemności. Wpływa bardzo pozytywnie na organizm i nasze samopoczucie.

Miałem osobiście kiedyś pana, który przeszedł zabieg na tarczycę i miał problemy ze snem ( z racji zażywanych leków). Był po raz pierwszy na refleksologii stóp, na zabiegu rozmawiał ze mną długo lecz po zabiegu zasnął ( relacja żony). Do tego stopnia był zadowolony, że żona aby ulżyć cierpieniom męża zrobiła kurs masażu stóp  🙂  Bardzo miły akcent i pokazuje jak pozytywnie działa to nasz organizm.

Ja osobiście nie zalecam stosowania reflegsologii u kobiet w ciąży.

Urlop odstresowujący
Urlop regeneracyjny
fot. www.lanserhof.com
Alpaki:

Ostatnio usłyszałem o alpakach, zagłębiłem się w temat i jak się okazuje, mają one zastosowanie w terapii. Chociaż się nie dziwię bo jak widzę te zwierzaki to zawsze mam je ochotę pogłaskać :-). Nie wierzycie? spróbujecie sami, tutaj zamieszczam film o alpakach i dodaje do punktów terapii przeciwstresowej a także bornout

Macie jakieś jeszcze ciekawe pomysły??? Komentarze mile widziane 🙂

Pozdrawiam

Dr Hotel

Drewniane dodatki
Drewniane dodatki do domu
fot. www.lanserhof.com

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *