Mata do masażu z kolcami
Plan Relax,  Strona Główna

Mata Pranamat Eco – opinia po kilku miesiącach użytkowania

Dzisiejszy wpis jest pierwszym z serii oceny produktu lub usługi. Jest kompletnie niezależnym wpisem i nie został sponsorowany!!!

Mata do masażu
Mata pranamat eco opinia

Mata Pranamat Eco nasze opinie po kilku miesiącach użytkowania.

Mamy mieszane uczucia z jednej strony boli jak cholera, a z drugiej relaksuje i co w tym wypadku zrobić?

Po hucznych zapowiedziach w mediach, po opiniach innych użytkowników postanowiliśmy sami wytestować matę. Zakupiliśmy matę i poduszkę. Z racji tego, że sami jesteśmy z wykształcenia fizjoterapeutami mniej lub bardziej aktywnymi, wiemy co znaczy dostać masaż ( dobry masaż ). Możemy co nieco powiedzieć o naszych doświadczeniach z produktem Pranamat. Czy może on zastąpić prawdziwy masaż i zaoszczędzić pieniądze?!

Mata Pranamat plecy przed terapią

Nasz pierwszy raz…

Cóż patrząc na miny istagramowiczów, blogerów czy innych osób, na pierwszy rzut oka wyglądało to fajnie: uśmiechnięte twarze i pełen relaks. Lecz powiemy wam szczerze pierwszy kontakt ze skórą tych malutkich igiełek nie należy do przyjemności, boli jak….. Było napisane wytrzymać kilkanaście minut, no to my zacisnęliśmy zęby i próbujemy wyleżeć.

Mija minuta, druga, trzecia.. po około 3-4 minutach pierwszego leżenia mija nieprzyjemne uczucie i człowiek zaczyna się odprężać ( zaznaczam pierwsze leżenie na macie ). Przez pierwsze minuty każde z nas miało inne odczucie: pieczenie, kłucie, jednemu z nas było niedobrze, lekkie zawroty w głowie. Jednak po tych 3-4 minutach to wszystko zaczyna mijać. Ciało zaczęło się przyzwyczajać, lekko odprężać, pojawiło się uczucie ciepła na plecach.

Po ok 20 minutach schodzimy ( wstajemy) z maty Pranamat. Mamy uczucie jakby nasze ciało przykleiło się do kwiatów lotosu i tu kolejny raz zaciskamy zęby aby wstać :-). Bo jest to raczej nieprzyjemne uczucie. Na naszej skórze odbiły się dokładnie wszystkie igiełki. Doznania były inne niż do tej pory mieliśmy okazje doświadczyć. Lecz nasze ciało postrzegło to jako pozytywne doświadczenie.

Plecy po 20 minutach masażu

Serię powtórzyliśmy 10 razy, codziennie o tej samej porze dnia, dało się odczuć efekty ale czy były one lepsze niż po serii 10 masaży ??? ………………………….. o tym dalej 🙂

Mata pranamat skóra po masażu

Kolejne razy z matą….

już po wyrobieniu sobie nawyku i wskazówek, kolejne razy były dużo lepsze. Po 1 minucie znika nieprzyjemne uczucie na ciele, człowiek relaksuje się i odpręża, nasz organizm odczuwa to bardzo przyjemnie.

Jak wygląda mata pranamat

Ogólnie z naszego doświadczenia:

Jak korzystać według nas z maty Pranamat eko? Jak długo leżeć i jak często korzystać z maty?

Jak leżeć na macie pranamat?!

Nasza opinia według naszych doświadczeń: najlepiej korzystać z maty w seriach 20-30 minutowych 2 dni terapia i 2 dni przerwa. Ciało i skóra spokojnie może się zregenerować i możemy korzystać z przyjemnością z maty. Przy naszym pierwszy podejściu popełniliśmy ten błąd, że leżeliśmy codziennie. No dobrze, może to nie był błąd ponieważ każdy reaguje inaczej. Ale w naszym przypadku było to zbyt dużo i skóra była po prostu zbyt wrażliwa i lekko podrażniona.

Pozycja jaką przyjmujemy to leżenie (najlepiej płasko na podłodze), z nogami ugiętymi tak aby odcinek lędźwiowy przylegał do podłogi. Ewentualnie można podstawić krzesło pod nogi, aby oprzeć na nim łydki.

Pozycja rozluźniająca – mata pranamat opinia

Czy Mata Pranamat Eco jest w stanie zastąpić masaż?

Zacznijmy od pojęcia „masaż”: jest to zabieg polegający na wykorzystaniu i łączeniu chwytów takich jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, uciskanie etc. Służy rozluźnieniu, odprężeniu, zmniejszeniu bólu, stanów stresowych i lękowych, regeneracji organizmu. Jest to tak pokrótce opis masażu.

Akupresura – Mata Pranamat

Mata opiera swoje działanie na akupresurze przy pomocy kwiatów lotosu, a wiec jest to tylko jeden czynnik który oddziałuje na nasz organizm. Ale za to dość istotny

Czy może zastąpić masaż??? My osobiście i wspólnie uważamy że NIE, lecz jest doskonałym „wspomagaczem” terapii, czy też pomocą którą mamy pod ręką w domu.

Mata Pranamat vs Masaż

Czy polecamy matę pranamat eco? TAK 🙂 i tylko tyle 🙂

Macie jakieś zdanie na ten temat?

Pozdrawiam

Dr Hotel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *