Dom na wsi
Ciekawe miejsca turystyczne i obiekty,  Plan Relax,  Strona Główna

Drewniany dom(ek) na wynajem – inspiracje na biznes

Witam,

dzisiaj chciałbym poruszyć temat – ” drewniany dom(ek) na wynajem” – jakie pomysły i inspiracje wprowadzić aby domek mógł funkcjonować cały rok? Jakie atrakcje może zapewnić domek na wynajem?

Najpiękniejsza Agrotuystyka
Urlop na wsi fot. Pixelbay

Personalizacja

Dzisiaj segment domków na wynajem bardzo mocno się rozwija i żeby wynająć domek trzeba oferować coś więcej niż „domek”. Sytuacja dla osób które posiadają takie nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach ma się lepiej, ponieważ tutaj sama lokalizacja generuje ruch turystyczny.

Lecz co zrobić gdy mamy mniej atrakcyjną lokalizacje lub konkurencja jest bardzo duża i chcemy się wyróżnić?

Z moich obserwacji rynku hotelarza, goście oczekują personalizacji tzn. każdy z nas chce być indywidualnie traktowany i wyróżniony. Bardzo łatwo taki standard zapewnić poprzez kontakt osobisty lub poprzez różnego rodzaju komunikatory. Myślę że sam kontakt z osobą która zamówiła nocleg i zapytanie: „czy wszystko jest w porządku”, „czy jest coś co Państwu potrzeba?” daje poczucie opieki nad wynajmującymi. Oczywiście trzeba pamiętać aby nie być natarczywym.

Domki zwykle wynajmują ludzie którzy cenią sobie prywatność, niezależność i autonomię. Więc tutaj wszelkiego rodzaju kontakt należy zróżnicować w zależności od preferencji przebywających w danym momencie gości.

Miły zawsze jest liścik powitalny z drobnym upominkiem typu: własnej roboty ciasteczka, czekoladka, owoce, przetwory itp. Taki gest na samym początku pobytu buduję już wieź pomiędzy gospodarzem, a gościem.

Rowerowy urlop
Urlop z rowerem fot. Pixelbay

Co można zrobić aby goście wracali ?

Tutaj odpowiedzią jest: „usługa” . Co to znaczy? Trzeba zaoferować coś co goście będą wspominać albo tęsknić lub potrzebować. W takim przypadku może to być wyjątkowa kuchnia ( jedzenie ). Są domki na wynajem w Polsce, które oferują wyjątkowe śniadania, za którymi później goście tęsknią i wspominają z „ślinką w ustach”. Może to być usługa masażu, zabiegów – lecz tutaj uczulam na to; musi to być także dobry poziom, gdyż można zarówno łatwo zyskać jak i stracić gości. Polecam zainwestować w ładny wystrój gabinetu.

Domek na wynajem z masażem fot. obraz jarmon_88 z Pixabay

Najważniejsza w tym przypadku jest sama usługa: taki zabieg musi być na znakomitym poziomie. Tutaj polecam się wyspecjalizować i oferować tylko wąskie spektrum takich usług np. jako najlepszy masaż głowy i karku lub refleksoterapia stóp

Drewniany dom(ek) na wynajem
Urlop z ładnymi widokami fot. pixelbay

Otoczenie

Kolejnym punktem jest otoczenie. Jeżeli nie masz gór, jeziora, morza, a nawet jeżeli masz sprzyjające okoliczności natury. Stwórz ładne otoczenie, w którym nasz klient będzie budował nowe doświadczenia i sentyment do naszego miejsca. Co mam na myśli? Np. plantacja lawendy, plantacja borówki, alpaki, labirynt z żywopłotu, piękny ogród z miejscem do leżakowania, ścieżkę knajpa, ścieżki do biegania – spacerowania itp. Takie „dodatki”sprawią że nasz gość będzie miał możliwość przeżycia innego doświadczenia.

Drewniany dom(ek) na wynajem
Urlop na plantacji fot. obraz-Peter-H-z-Pixabay

„Coś innego” – szydełkujesz, grasz na pianinie, znasz teren aby pokazać to innym. Zainwestuj pare godzin i stwórz program rekreacyjny, możliwości jest wiele, a dziś ludzie chętnie uczą się nowych rzeczy.

Pomysł na intymny urlop
Miejsce n urlop we dwoje fot.pexels z pixelbay

Jakie atrakcje można jeszcze stworzyć? Jeżeli masz w okolicy rolnika który posiada traktor, możesz dodatkowo wynająć go i oferować przejażdżkę traktorem. Myślę że to nie lada gratka dla ludzi którzy nie mieli okazji takim pojazdem jeździć i to nie tylko dla dzieci 🙂 Wiem to ponieważ przez krótką chwilę miałem traktor. Mnóstwo znajomych chciało się po prostu przejechać takim „bolidem”. Wrażenia niezapomniane i ludzie później chętnie się chwalą takimi przeżyciami. Lecz pomysłów może być wiele i tu tylko nas wyobraźnia ogranicza.

Przejażdżka traktorem
Urlop na wsi z atrakcjami fot. dariusz lazar z pixelbay
Drewniany dom(ek) na wynajem
Urlop regeneracyjny fot. sharon ang z pixelbay

Pozdrawiam Hotel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *