Domek na wynajem
Ciekawe miejsca turystyczne i obiekty,  Strona Główna

Domek spa z sauną – chalet, lodge nowy kierunek?

Domek spa z sauną, a może chalet w górach lub lodge.

Zauważyłem ostatnio, że hotele zaczynają inwestować w własne prywatne domki na wynajem. Najczęściej jest to w górach. Takie domki posiadają na wyposażeniu wszystko to co hotel, a czasami nawet wiele więcej.

Domek spa, bo tak można nazwać ten rodzaj nieruchomości, składa się z reguły z własnej sauny, balii do kąpieli ( beczka z wodą), oferują także pełen serwis np.usługę masażu czy zabiegu na twarz. Jeżeli ktoś jest wygodny i nie ma ochoty żeby się ruszać z miejsca: śniadanie i obiad także mogą zostać dostarczone.

Domek z kominkiem i sauną
fot. www.unterschwarzach.at

Do kogo skierowana jest oferta?

Na to pytanie chyba jest dobra odpowiedź: do tych osób które cenią sobie prywatność, personalną obsługę na wysokim poziomie czy kontakt z naturą. Wiąże się to z trochę większą zawartością portfela albo oszczędnością. Jest to także doskonały sposób aby spędzić noc poślubną, czy miesiąc miodowy lub odreagować stres związany z organizacją imprezy. Można zabrać najbliższe koleżanki i wspólnie spędzić czas przy okazji korzystając z wspomagaczy relaksu (masaż i zabiegi). Przede wszystkim domek ( czy apartament) to luksus w postaci swobodnego poruszania się, np jeśli chodzi o jedzenie. Możesz zjeść ubrany jak ci się to podoba, a także o której chcesz godzinie.

Prywatny domek z sauną
Komfortowy domek na wynajem
fot. www. bergwiesenglueck.at

Nowoczesny i komfortowy domek na wynajem z sauną i spa jak sama nazwa wskazuje powinien zawierać:

 • wygodne łóżko o dużym rozmiarze
 • łazienkę z zestawem kosmetyków, szlafroki i ręczniki
 • saunę i balie ( beczkę) do kąpieli
 • pełne wyposażenie kuchni wraz agd
 • dla wygody gościa dobrze mieć ekspres do kawy oraz herbatę
 • duży teren wokół domu na wynajem, bo domek na osiedlu gdzie masz tylko 35m2 do dyspozycji to trochę nieporozumienie
 • wypożyczenie rowerów lub e-bike
 • serwis terapeuty
 • serwis transportowy, w przypadku gdy ktoś przyjeżdża transportem publicznym
 • wysokiej jakości materiały, nie zapominajmy, że ktoś przyjeżdża wypocząć i spędzić urlop regeneracyjny. Gdy będzie chciał się wyspać słabej jakości materac nie przyczyni się do komfortu naszego gościa.
 • możliwość spędzenia wolnego czasu np. książki, gry planszowe, przewodnik po okolicy, mapy tras rowerowych itp
Drewniany domek
Domek z drewna
fot. www. bergwiesenglueck.at

Usytuowanie takiego domku najlepiej sprawdza się na wsi, w górach, w pobliżu dużych zbiorników wodnych, albo nad morze ( chociaż tutaj ciężko z wystarczającą powierzchnią zieloną dla gościa)

Gdy chcesz spędzić wyjątkowo czas taki domek spa na wynajem w otoczeniu musi posiadać jakąś wyjątkową atrakcję, która wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie np. plantacja malin., borówki, uprawa lawendy, hodowla alpak, sad itp. Podążając wzorem np. Toskanii tam można obserwować rozwój takich miejsc.

Wygodne łóżko urlop
Przytulne wnętrze domek z wygodnym łóżkiem
fot. www.alphotel-tyrol.com

Myślę, że regionalne produkty pozytywnie wpływają na reklamę takiej okolicy. Bo kto nie chciałby zobaczyć jak powstaje dżem, gdzie pozyskuję się wełnę na kołdry, lub gdzie wyciska się sok na wino.

Świeże powietrze urlop
Góry i las urlop
fot. www.alphotel-tyrol.com

Na pozytywny odbiór będzie na pewno wpływać design takiego miejsca. Fajnie byłoby tutaj znaleźć odrobinę historii z nutką nowoczesności. Połączenie takie sprawi że Ty jako Gość poczujesz się w tym miejscu wyjątkowo. Np. moja okolica słynie z zabudowy izerskiej. Modrzew, piaskowiec i granit też znajdują się niedaleko. Myślę że gdyby to połączyć wszystko w jedną całość, tworzyłoby to typową regionalną zabudowę, przy użyciu łatwo dostępnych materiałów.

Pozdrawiam

Dr Hotel

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *