Dobry masaż gdzie szukać
Plan Relax,  Strona Główna

Dobry masaż – jak powinien wyglądać, gdzie szukać etc

Dobry masaż – każdy z nas zadaje sobie pytanie jak powinien wyglądać? gdzie szukać? jaki wybrać?: sportowy, leczniczy czy relaksacyjny? Jak się przygotować na masaż? Sporo tych pytań, ale postaram się odpowiedzieć na nie wszystkie.

Apartament z sauną
Apartament z masażem fot. www.nidum-hotel.com

Sam jestem z zawodu fizjoterapeutą/masażystą, przede wszystkim z pasji. Był moment gdy myślałem o porzuceniu zawodu, lecz dopóki zdrowie mi pozwoli będę starał się wykonywać każdy masaż najlepiej jak tylko jest to możliwe. Mam ok. 10 letnie doświadczenie w obsłudze gości w luksusowych miejscach jak i również tych mniej ekskluzywnych. Według mojej wiedzy i doświadczenia postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.

W takim razie do konkretów:

Początek

Przywitanie się z klientem, podanie ręki i przedstawienie się z imienia. To takie savoir vivre które każdy powinien przestrzegać. Należy zapamiętać imię naszego gościa, aby później łatwiej było się porozumiewać. Poza tym każdy czuje się miło kiedy kolejny raz witasz go z imienia np. „Witam Panie Mariuszu..”

Prywatność

Następnym punktem o jaki trzeba się zatroszczyć to prywatność naszego klienta ( podczas przygotowania się do zabiegu/masażu ). Ja zawsze robię parawan z ręcznika i czekam jak mój klient się rozbierze. Zawsze mówię, aby ściągnąć całą biżuterię ( najlepiej zrobić to przed zabiegiem, aby nie tracić czasu naszego masażu ). Kobiety aby ściągnęły górną część bielizny.

Niektórzy wychodzą z gabinetu dając chwilę na rozebranie się. Ja tego nie robię, nie chcę po prostu tracić czasu, za który płaci klient.

Wywiad

Następnie robię szybki wywiad. Czy klient ma jakieś dolegliwości, problemy ze zdrowiem, alergie i na które partie ciała narzeka etc.. Następnie jaki rodzaj masażu życzy sobie, jak intensywny: czy mocny , średni, lekki.

To daje możliwość wstępnego rozeznania kto co preferuje. Z racji tego że ja i moja żona wykonujemy prawie wszystkie masaże jakie istnieją na rynku, jesteśmy bardzo elastyczni i dostosowujemy do potrzeb klienta. Tego też będziemy się trzymać w przyszłości w miejscach, które planujemy otworzyć. Tak też będziemy szkolić i będziemy wdrażać naszą filozofię.

Apartament w Karkonoszach
Apartament w górach fot. www.nidum-hotel.com

Jak znaleźć dobrego terapeutę?

Dobry masażysta/ka zawsze jest poszukiwany. Polecam zawsze popytać znajomych i zdać się na reklamę szeptaną. Co natomiast kiedy nie ma polecenia? Cóż, trzeba zaryzykować i popróbować. Choć dzisiaj są media społecznościowe oraz kanały gdzie można zamieszczać filmy. Możemy się wówczas nimi zasugerować.

Ja osobiście szukałbym pasjonata/tki. Rezerwowałbym zawsze masaż klasyczny ponieważ jest on odzwierciedleniem terapeuty. Na pewno masażysta/ka w tym zabiegu zawrze wszystkie techniki.

Kiedy masaż był dobry?

Aby ocenić czy coś było dobre to tak jak ze wszystkim trzeba mieć porównanie. Gdy już mamy doświadczenie łatwo rozpoznamy co odpowiada naszym potrzebą. Ja jestem zdania, że po masażu człowiek ma być lżejszy, albo na ciele lub duchu.

Jeżeli oczekujemy efektów terapeutycznych dajmy czas osobie wykonującej zabiegi. Ja zawsze obstaje przy 3 zabiegach. Jeżeli nie odczuwasz ulgi lub poprawy, trzeba zmienić kierunek terapii lub terapeutę. Taka jest moja teoria, więc proszę w tym względzie o wyrozumiałość.

Co po masażu?

Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest krótki odpoczynek. Zawsze prosi się osoby, które korzystają z masaży, aby się przez czas serii zabiegów trochę „oszczędzały”. Dlatego jestem zdania, że urlop jest znakomitym czasem na regeneracje i odpoczynek.

Po zabiegu mogą na drugi dzień pojawić się zakwasy, drobne dolegliwości bólowe, lecz nie jest to konieczne i nie musi się zdarzyć.

Wybierając się na masaż musimy przede wszystkim określić na jaki efekt liczymy. Czy chcemy się odprężyć, odpocząć i mieć godzinę dla siebie ( wtedy polecam masaż kombi – masaż pleców z refleksologią stóp albo masaż twarzy i głowy ), czy może zależy nam na działaniu terapeutycznym. Kiedyś masowałem gościa który rezerwował u mnie 2 godziny i mogłem się dostosować do jego potrzeb. Zawsze miał potrzebę aby uwzględnić masaż głowy i refleksologię… i tak robiłem. Zdarzało się także że robiłem tylko godzinę stopy, bo Pani miała takie życzenie. Powtarzam, że terapeuta musi być elastyczny i dostosować się do potrzeb klienta.

Jak się ubrać i przygotować na masaż?

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest szlafrok i bielizna ( lub nago) gdy jesteś w takim miejscu, gdzie jest to możliwe. Gdy masz masaż poza miejscem zamieszkania ubierz się w rzeczy, których nie będzie ci szkoda gdy się ubrudzą olejem. Zadbaj o higienę. Prysznic czy krótkie odświeżenie będzie wskazane. Nie korzystaj z intensywnych perfum, dla osoby która wykonuje zabieg nie jest to przyjemne – uwierzcie mi !!!! Nie zakładaj biżuterii. Zmyj makijaż. Włosy najlepiej gdyby były spięte, albo zabierz ze sobą klamrę do włosów lub gumkę do ich związania.

Stylowy Apartament
Apartament w drewnie fot.www.nidum-hotel.com

O czym należy poinformować terapeutę?

Sytuacja wygląda następująco: jeżeli masz jakieś alergie, choroby, lub gdy jesteś w ciąży najlepiej poinformuj o tym przed zabiegiem. Jeżeli nie życzysz sobie masażu jakieś partii ciała, bezwzględnie należy o tym powiedzieć, nikt się nie obrazi, a nawet będzie wdzięczny za informację.

My osobiście mamy taką zasadę że nie masujemy brzucha, chyba że ktoś ma taką potrzebę. Przykrywamy także inne partie ciała, które nie są opracowywane. Tak aby komfort był na najwyższym poziomie.

Ja miałem takie przypadki że ktoś miał chorobę nowotworową ( która jest przeciwwskazaniem), poinformował mnie o tym i wspólnie uzgodniliśmy, że zrobię ten masaż. Dlaczego? Myślę, że w niektórych przypadkach należy łamać reguły dla względów, które są tylko nam znane.

Na tym chciałbym zakończyć na pewno wrócę do tematu masażu w innych wpisach.

Pozdrawiam

dr Hotel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *