Buty z korkową podeszwą
Plan Relax,  Strona Główna

Buty Birkenstock opinia

Buty Birkenstock opinia. Posiadam je już od kilku lat i zdążyłem kilka par już przez ten okres przechodzić. Na początku mojej przygody, kupiłem te buty z przeznaczeniem do pracy. Ponieważ jak wiadomo 8 godzin na nogach daje o sobie znak. Szukałem odpowiedniego obuwia które byłoby wygodne i praktyczne.

Nasz wybór padł na klapki Birkenstock. Zaznaczam Nie jest to wpis sponsorowany, po prostu dzielę się z wami moją opinią i mojej połowicy😊 na temat tej marki.

Birkenstock

Gdy szukaliśmy butów razem z żoną do pracy w hotelu na spa liczył się dla nas przede wszystkim komfort użytkowania oraz naturalne materiały użyte w bucie. Jako dodatkowe aspekty miały iść za tym wygląd. Cóż każdy chce wydać pieniądze i mieć poczucie, że zrobiło się to dobrze😊😊👌

Wygląd czy wygoda

Nasz wybór po kilku testach padł na buty birkenstock. Dla nas był to zwyczajnie kolejny but, który chcieliśmy spróbować. Ponieważ inne marki były nie wygodne, albo stopa pociła się w nich okropnie itp. Buty birkenstock bardzo nam podpasowały. I tak od kilku lat już pozostaliśmy wierni tej marce z racji wygody użytkowania oraz ponadczasowego wyglądu.

Na początku mojej przygody z butem, miałem obawy, ponieważ nigdy nie nosiłem japonek. A do tego jeszcze mam płaskostopie. Moje lęki z tym że nie dam rady w nich chodzić zostały w zasadzie rozwiane. But od razu dopasował się do nogi. Podeszwy w tych butach są dosyć mocno wyprofilowane. Po kilku dniach korek dopasował się do mojej stopy na tyle, aby można było się bez trudu w nich poruszać.

Cholewki ( paski ) butów które przytrzymują stopę są zrobione ze skóry. Także tutaj jest potrzebny czas kilku dni, aby mogły współpracować ze stopą.

Buty do spa

Buty Birkenstock ile wytrzymały?

Nasze buty wytrzymały dokładnie rok ciągłego użytkowania ( zaznaczam że nosiliśmy je po min. 8 godzin ). Wiem, powinno się mieć kilka par butów, aby te które nie są użytkowane mogły „odpocząć”. Zwłaszcza gdy chodzi o te wykonane z naturalnych materiałów. Lecz na tamten moment nie było nas zwyczajnie stać na taki luksus. Także przez cały rok buty były noszone w pomieszczeniach gdzie panowała wilgoć ( basen, sauny) , było ogrzewanie podłogowe ( osobiście nie przepadam ), a także pokonywaliśmy w nich krótki odcinek na zewnątrz zimą, latem, jesienią i wiosną (między budynkiem w którym mieszkaliśmy, a w którym było spa).

Teraz pisząc ten akapit powyżej mówię sobie w myślach ” dobrze że w nich nie spaliśmy” 😂🤣. Uwierzcie mi na słowo: jak dla mnie rok takiego użytkowania to i tak dużo. Byliśmy więc zadowoleni z tego wyniku, bynajmniej Ja. Poniżej wypowie się Justyna 😎. I tak od tego czasu naszymi etatowcami stały się te buty, na tyle dosłownie i w przenośni że kupiliśmy także sobie jako kapcie do domu.

Buty dla masażysty, fizjoterapeuty, kosmetyczki

Buty Birkenstock opinia – podsumowanie

Reasumując moją opinie. But jest porządny i wytrzymały. Dla nas jako fizjoterapeutów, masażystów i kosmetyczki sprawdza się znakomicie. Cena nie jest niska ( około 280-300 zł) lecz rozkładając to na 12 miesięcy ( w naszym przypadku ) wychodzi ok 25 zł miesięcznie, nie ma aż takiej tragedii. Polecam dla osób związanych z tym fachem. Jednocześnie wydaje mi się, że byłyby to super klapki, czy japonki na lato. Jeśli ktoś ma doświadczenie z tymi butami dajcie znać w komentarzach innym, którzy szukają odpowiedniego obuwia do pracy w zawodzie ( lecz tutaj przeczę zasadą bhp, no ale cóż albo moja wygoda albo …..)

Damskie buty do pracy w spa i wellness

Buty Birkenstock opinia Justyna

Mam wrażenie, że Krzysiek wyczerpał temat opisując buty birkenstock. Od siebie mogę dodać, że mam stopy, które praktycznie każde nowe buty muszą obetrzeć. W przypadku japonek birkenstocka było tak samo. Ucierpiało miejsce pomiędzy palcami, jednak obtarcie było na tyle nie duże, że po 2 dniach noszenia plastra, stopa się przyzwyczaiła i obtarcie więcej się nie pojawiło.

Uważam, że przy częstym użytkowaniu ( i nie tylko), należy dbać o podeszwę buta. Chodzi mi o powierzchnię w której but styka się ze stopą. Zwłaszcza jeżeli użytkujemy buty na boso. Powierzchnia ta jest zrobiona z korka i co jakiś czas trzeba porządnie ją wyczyścić ponieważ zbiera się w niej cały brud i pot ze stóp.

Kapcie, które noszę były dla mnie trochę wyzwaniem. Ponieważ z samej nazwy kapeć domowy powinien być raczej miękki i przyjemny. Kapcie birkenstock są raczej sztywne i wyprofilowane, dlatego stopa też potrzebowała czasu, żeby się do nich przyzwyczaić. W ogóle mam wrażenie, że „przyzwyczajenie” to słowo klucz w tych butach. Są one zrobione z naturalnych materiałów i po prostu muszą się do stopy dopasować.

Osobiście uwielbiam te buty i planuję kupić sobie klapki lub japonki do chodzenia na lato 🙂 Zawsze pojawia się w tym momencie pytanie. Czy warto wydać na takie buty więcej pieniędzy? Uważam, że warto ponieważ posłużą wam dłużej niż jeden sezon, a dodatkowo zadbają o wasze stopy dobrze wyprofilowaną podeszwą.

Buty birkenstock opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *