Apartament spa
Plan Relax,  Strona Główna

Apartament z sauną i masażem

Apartament z sauną i masażem?? To doskonała alternatywa, gdy szukasz miejsca gdzie nie tylko możesz przenocować.

Apartament spa
Apartament z sauną
fot.www.nesslerhof.at

Czym powinien się taki apartament spa charakteryzować?

Sen

Słowo apartament kojarzy się z wyższym poziomem, a co za tym idzie materiały wykończeniowe powinny być lepszej jakości. Tzn. materace do spania wygodne, szerokie i o dużej grubości. Pościel… można by pokusić się o lnianą ( duży koszt ), lecz takie materiały są naturalne, miłe i przyjemne dla naszej skóry ( wskazana też dla alergików, skóry atopowej itp.).

Kołdry i poduszki

Kołdry i poduszki proponowałbym z wełny alpaki. Dlaczego?  Jest zdrowa i reguluje cyrkulacje powietrza: w zimie zapewnia ciepło, w lecie zapobiega poceniu. Znowu koszt wysoki. Lecz dzisiejszy gość jest wymagający i oczekuje czegoś więcej niż ładnego designu. Apartament w górach czy nad morzem powinien być atrakcyjny dla oka i wygodny dla gościa, a także proponować wyższą usługę.

 Apartament w górach
Apartament z kominkiem
fot. www.nesslerhof.at

Szlafroki

Nie każdy apartament z sauną posiada na swoim wyposażeniu szlafroki czy kapcie jednorazowe, a to duży błąd. Uważam, że takie szczegóły są bardzo ważne. Ja osobiście poszedł bym o krok dalej i zapewnił szlafroki z lnu ( z frotty lnianej). Są trochę chropowate dla skóry, lecz po początkowym niemiłym odczuciu ten materiał staje się niezwykle przyjemny. Ale szlafrok lniany to już  niezwykle duży wydatek. Wystarczy komplet normalnych szlafroków z kapciami jednorazowymi. Gdy chcesz stworzyć luksusowy, wygodny i ekskluzywny apartament taki dodatek jak len jest jak najbardziej wskazany.

Apartament w Karpaczu
Apartament inny niż wszystkie
fot. www. mama-thresl.com

Kominek

Jakie dodatki zaproponować w takich miejscach? Może apartament z kominkiem. Jeśli w mieszkaniu nie można zamontować normalnego kominka to dobrym wyjściem są kominki na etanol albo kominki elektryczne. Ostatnio miałem okazję zobaczyć super rozwiązanie z wodą destylowaną i kominkiem elektrycznym: bezpieczne,zdrowe, a wieczorem robi się niezwykle przyjemnie przy takim kominku. Warto rozważyć takie rozwiązanie. Apartament z kominkiem pozwoli na wyróżnienie się z dużej grupy suitów. Wyobraźcie sobie pobyt w górach, zapalacie kominek, lampka wina, ciepły wełniany koc i wieczór należy do udanych.

Apartament w Karpaczu pomysł
fot.www.dasgoldberg.at

Usługi

Ekskluzywny apartament powinien posiadać: saunę, usługę masażu i zabiegów ( różne rodzaje mile widziane) oraz/lub jacuzzi. Aby relax należał do spełnionych lub by potraktować go jako regeneracyjny czy kuracyjny, należy dodać do tego zabiegi. Sam korzystam na urlopie z masaży i wiem jakie uczucie jest po takim wypoczynku. Ciało jest odprężone umysł pracuje inaczej, nie myśli o czymś takim jak : ból pleców, napięte mięśnie karku itd. Sam też jestem fizjoterapeutą i masażystą i widzę różnicę w zachowaniu się ludzi którzy codziennie dostają masaż. Po serii 5  zabiegów, gdy ktoś przyjeżdża na tydzień, jest inną osobą. Bardziej rozluźnioną, ma więcej energii, jest bardziej zadowolony. Lecz trzeba to samemu doświadczyć, ponieważ papier przyjmie wszystko –  ja osobiście polecam urlop regeneracyjny z masażem i zabiegami.

Urlop regeneracyjny
Relax Suite
fot. www. bergland-soelden.at

Detale

Takim drobnym detalem o jakim zapominają właściciele apartamentów są …. wieszaki. Uwierzcie mi jeżeli człowiek nie ma gdzie odwiesić ubrań to trochę się denerwuje, a nie jest to na urlopie wskazane 🙂 . Starajmy się unikać takich drobnych nerwowych sytuacji. Zapewnijmy wieszaki na ścianach i w szafie. Nie jest to duży wydatek, a zapewnia komfort w apartamencie.

Jaki apartament w karpaczu
Apartament Spa
fot. www.alipn-chalets.com

Usługi dodatkowe

Koszt pobytu w takim miejscu jest na pewno wyższy niż nocleg w zwykłym pokoju. Jednocześnie możemy swoich klientów dodatkowo rozpieścić, zapraszając tym samym do powrotu. A sam gość będzie mieć świadomość, że w cenie otrzymał naprawdę dużo.

Mile widziane są imienne powitania w pokoju lub drobne upominki: owoce, regionalne wyroby, czy dobry trunek. Uzupełnieniem pobytu będą kosmetyki łazienkowe czyli żel pod prysznic czy mydło do rąk. W hotelach jest to standard, ale w wynajmowanym apartamencie z sauną i masażem będzie świetnym dodatkiem.

Pozdrawiam

Dr. Hotel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *